دوشنبه، ۲۰ آذر ۱۴۰۲

 

کاف دستگاه فشار سنج:

در هنگام خرید به اندازه کاف فشار سنج توجه داشته باشد. اندازه کاف نادرست باعث نشان دادن فشار نادرست توسط دستگاه می شود. اینکه فشار سنج مچی است یا بازویی، در انتخاب اندازه کاف تاثیر دارد. بعضی از کاف های فشار سنج برای استفاده هر نوع اندازه بازو یا مچ دستی طراحی می شوند. قبل از خرید اندازه بازو یا مچ خود را اندازه گیری نمایید تا در در خرید بتوانید اندازه مناسب را انتخاب نمایید.

ویژگی های دستگاه فشار سنج:

اگر می خواهید دستگاههای فشار سنج دیجیتالی خرید نمایید, به ویژگی های این دستگاه ها نیز توجه کنید. اکثر فشار سنج های دیجیتالی, قابلیت ذخیره و نگهداری اندازه گیری های قبلی را دارند و در بعضی  از مدلها می توان این اطلاعات را به کامپیوتر نیز منتقل کرد. در بعضی از مدلهادر مواردی که فشار خون شما از حد نرمال بالا یا پایین تر باشد پیغام هشداری  نمایش داده می شودو این مزیت خوبی برای این گونه فشار سنجها به حساب می آید.

هزینه فشار سنج:

فشار سنج های مختلف اغلب دارای ویژگی های متفاوتی هستند و این ویژگی های باعث تفاوت قیمتی آنها  می شود. از این رو بهتر است در هنگام خرید فشارسنج,آن فشار سنجی را انتخاب نمایید که هم ,نیازمندی های شما را بر آورده سازد و هم قیمت مناسبی داشته باشد. بهتر است در مواردی که ویژگی های اضافی یک دستگاه مناسب شما نیست مدلهای دیگری را انتخاب نمایید تا از این طریق هزینه کمتری پرداخت نمایید.

راحتی استفاده از فشار سنج:

یکی از نکات مهم هنگام خرید دستگاه های فشار سنج راحتی استفاده از آن است. دستگاه دیجیتالی به نسبت دستگاه های دستی کاربری آسان تری دارند و افراد به تنهای و بدون نیاز به دانش خاصی می توانند از فشار سنج های دیجیتالی استفاده نمایند. در میان فشار سنج های دیجیتالی، استفاده از فشار سنج های مچی راحتر از فشار سنج های بازویی است. ولی همواره توجه داشته باشید که فشار اندازه گیری شده از روی بازو دقیق تر از مچ است و فشار سنج های دستی دقت بیشتر و خطای کمتری به نسبت فشار سنج های دیجیتالی دارند.اما استفاده از فشار سنج های دیجیتالی راحت تر بوده و دارای ویژگی های خاصتری  نیز هستند.

 

ضمانت نامه فشار سنج:

در هنگام خرید فشار سنج دیجیتالی به ضمانت نامه آنها نیز توجه کنید و اینکه آیا خدمات پس از فروش دارند یا خیر.

میزان حافظه فشار سنج:

در فشار سنج های دیجیتالی میزان حافظه نگهداری اطلاعات بسیار مهم است. اکثر موارد بهتر است فشار سنج شما توانایی نگهداری حداقل یک ماه اطلاعات اندازه گیری شده را داشته باشد,البته به نسبت این امکانات قیمت این گونه فشار سنج ها بالاتر می رود و بسته به نیاز و بودجه می توان اقدام به خرید فشارسنج نمود.

میزان باطری فشار سنج:

در فشار سنج های دیجیتال میزان دوام باطری نیز بسیار مهم است و اینکه آیا باطریهای این دستگاه را پس از اتمام دوره عمرشان می توان تهیه کرد یا خیر. درصورت موجود نبودن باطری مجبور خواهید بود فشار سنج را دائم به برق متصل نمایید.

انواع فشار سنج های موجود در بازار:

Omron (امرون):شناخته شدن مارک مورد در دنیا است. فشار سنج امرون ساخت کشور ژاپن است. در میان سایر فشار سنج ها محصولات امرون از حداقل خطای اندازه گیری برخوردار هستند.

Beurer  (بیورر): یکی از مارک های پر فروش در ایران. فشار سنج بیورر ساخت کشور آلمان است. دقت این فشارسنج خوب است. دارای انواع مدلها با ویژگی های مختلف است. هر دو نوع فشار سنج مچی و بازویی را دارد.
Emsig (امسیگ): یکی دیگر از مارکهای موجود در بازار. فشار سنج امسیگ ساخت کشور آلمان است. دقت این فشار سنج خوب است. دارای انواع مدلها با ویژگی های مختلف است. هر دو نوع فشار سنج مچی و بازویی را دارد.
Reister (ریشتر): فشار سنج های ریشتر یکی از بهترین برندهای فشار سنج هی دستی در دنیا هستند. فشار سنج امسیگ ساخت کشور آلمان است.

مارک های بسیار متوع دیگری نیز در بازار موجود است که به آنها پرداخته نشده است. و تنها مارک های معروف و معتبر در این مقاله تحلیل شده اند.

 

 

برای عضویت در خبرنامه کافی است آدرس ایمیل خود را وارد کنید